Problemy podczas malowania – pękanie farby

Malowanie ścian – brzmi prosto prawda? Zwykle tak jest, jeśli mamy odpowiednie podłoże i dobrą farbę bez problemu pomalujemy ściany i uzyskamy świetny efekt. Niestety podczas malowania można natrafić na różne problemy, dlatego powstanie ta seria postów o problemach jakie pojawiają się podczas malowania ścian.

Na pierwszy ogień pójdzie dość częsty problem, a mianowicie – pękanie ścian. Co zrobić kiedy pękają na ściany? Jakie mogą być przyczyny pękania ścian? To ważne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Do najczęstszych przyczyn pękania ścian należy nałożenie bardzo grubej warstwy farby, pomalowanie niespójnego lub też nieodpylonego podłoża i niestety wada technologiczna jaką jest pękające podłoże.

Co więc możemy zrobić aby nasze ściany były gładkie i nie pękały? Należy zacząć od usunięcia spękanych elementów, dokładnie tak aby nic nie zostały. Następnie przy pomocy szpachli wypełniamy wszystkie ubytki w ścianie. Kolejny etap to dokładne szlifowanie ścian. Jeśli widzimy, że mimo wszystko w ścianach są ubytki powtarzamy wypełnianie ubytków i szlifowanie. Kiedy wszystko zostało dokładnie wygładzone pozostało nam odpylić i zagruntować ścianę. Teraz można zabrać się za malowanie. Bardzo ważne jest aby nie nakładać zbyt grubych warstw farby, lepiej nałożyć cienką warstwę i w razie potrzeby poprawić kolejną.

Bardzo ważny jest również również wybór odpowiedniej farby, to jaką farbę wybierzemy ma ogromne znaczenie, należy dobrać ją do pomieszczenia i warunków jakie w nim panują, przykładowo do kuchni czy do łazienki wybierzemy inną farbę niż do pokoju. Jedne z lepszych farb na które warto zwrócić uwagę to farby Dulux Easy Care, Śnieżka Barwy Natury, Śnieżka kuchnia-łazienka, a także farby Nobiles.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s